Геологія та геодезія у Львові та області. Представництво ТОВ Геотоп.

Актуальність виконання геодезичних вишукувань: у чому секрет популярності?

Актуальність виконання геодезичних вишукувань: у чому секрет популярності?

Лексичне значення терміну «геодезичні вишукування» досить багатогранне. В більшості випадків під даним поняттям «геодезичні роботи» розуміють – сукупність процесів направлених на вивчення й дослідження геодезії території. Виконання геодезичних вишукувань включає вимірювання кількісних і якісних показників, які здійснюються виключно висококваліфікованими інженерами з застосуванням нових способів дослідження і приладів.

Чому ж замовляють геодезичні вишукування?

 1. Відсутність проведення геодезичних вишукувань є знаком «стоп» для втілення будь-яких активних дій з ділянкою: чи то початок будівництва, здійснення сільськогосподарської або промислової діяльності, чи то роботи з благоустрою.
 2. Оперативність і якість виконання геодезичних робіт та вишукувань у будівництві, правильність оформлення усіх супровідних документів значно пришвидшує можливість отримати необхідні дозволи та оформити документи. Це є позитивним показником того, що подальші дії на вибраній території будуть відбуватися точніше й з мінімум перешкод.
 3. Основною перевагою виконання геодезичних вишукувань є – достовірність і точність результатів, які надалі використовуються для виконання таких робіт як: проектування, монтаж, будівництво, ремонт і реставрація споруджень.
 4. Неякісне виконання геодезичних вишукувань, похибка в розрахунках ключових показників, невірно складена проектна і кошторисна документація в будь-якому випадку призведе до аварійних ситуацій при будівництві об’єкта.

Тому при виборі компанії, якій Ви плануєте довірити виконання геодезичних вишукувань, пріоритетним є не лише вартість виконання геологічних робіт, а і її досвід і репутацію у виконанні геодезичних робіт.

Актуальність виконання геодезичних вишукувань: у чому секрет популярності?

Геодезичні роботи: які вони бувають?

Серед великої кількості різновидів геодезичних робіт найбільш вагомою групою є – інженерно-геодезичні дослідження, що проводяться для здійснення будівельних робіт. Найчастіше у геодезичних вишукуваннях використовується топографічна зйомка ділянки. Топозйомка включає: вивчення особливостей рельєфу, дослідження площі території, розташування об’єктів нерухомості, проведених комунікацій та рослинності. Після її проведення в процесі виконання геодезичних вишукувань розробляється топографічний план, на який всі ці елементи переносяться.  

Геодезичні вишукування можуть проводитись не лише для ділянок, відведених під будівництво, а й для територій, що не мають нерухомих об’єктів.

Для кожної конкретної ділянки терміни виконання геодезичних вишукувань відрізняються, оскільки кожна з них має різну структуру ґрунту. Від цього фактично й залежать витрати часу й кількість залучених фахівців.

Першочерговими геодезичними роботами на вибраній території є так звані «польові роботи», подальший аналіз вже проводиться безпосередньо в геологічній лабораторії.

Такий вид послуг, як вишукування в будівництві – це частина великого комплексу робіт про природні особливості території будівництва, необхідних для виконання будівельного проекту.

Проведення вишукування в будівництві включає:

 • Дослідження гідрогеологічних та інженерно-геологічних умов

будівництва.

 • Прогнозування можливих геологічних та інженерних явищ чи процесів,

що можуть виникнути під час будівництва або вже при експлуатації споруд.

 • Підготовка заходів, спрямованих на захист споруд від несприятливих

процесів.

 • Вибір території проведення будівельних робіт і ґрунтів основ.
 • Розрахунок фактичного та прогнозного значення осідання будівельних

споруд, зміни в структурі рельєфу і режимі підземних вод.

З початку планування та в процесі здійснення вишукувань в будівництві складається технічне завдання (розробляється проектною організацією – замовником).

Технічне завдання вишукувань в будівництві передбачає:

 • Назву об’єкта дослідження.
 • Географічні дані розташування ділянки.
 • Цілі та способи досліджень.
 • Вид будівництва: новий проект, реконструкція чи технічне

переоснащення.

 • Стадію будівництва.
 • Технічну характеристику об’єктів: глибину й тип фундаменту,

прогнозовані навантаження на основи, дані про надземну частину.

 • Інформацію про заходи інженерного захисту
 • Відомості про інженерні роботи, що проводилися на території раніше.
 • Дані про потребу проведення вишукування в будівництві.
 • Додаткові вимоги, які передбачає галузева специфіка об’єкта

Також до технічного завдання після проведення вишукування в будівництві прикріпляються ситуаційні плани, в яких вказується місце розміщення майданчика будівництва, дані про комунікації.

Саме результати інженерно-геологічних вишукувань у формі інженерно-геологічного звіту по ґрунтах, включаючи топозйомку є основною документацією геодезичних робіт для отримання дозволу на будівництво або для узгодження проекту майбутнього будівництва.

Усі етапи проведення геологічного вишукування в будівництві та для інших цілей передбачають контроль якості проведених геодезичних робіт, відповідно до встановлених вимог управління якістю на основі стандартів організації та законодавчих нормативно-правових актів виконавчої влади про проведення інженерно-геодезичних робіт.

Що ми пропонуємо нашим клієнтам під послугою «геодезичні роботи»?

Вам потрібні будівельні вишукування Львів?

Тоді Вам до нас – співробітники компанії «Геотоп» мають високий рівень кваліфікації у проведенні інженерно-геодезичних робіт та вишукувань у будівництві й кожен об’єкт доводять до логічного завершення, тому Вам повторно не потрібно буде звертатись до інших фірм-виконавців для виконання додаткових геодезичних вишукувань.

Ще однією перевагою нашої компанії при виконанні геодезичних вишукувань є інноваційна апаратура, яка мінімізує затрати часу на проведення геологічних робіт та дає максимально точні результати вимірювань. Отже, якщо Вам потрібна консультація досвідчених інженерів – звертайтесь до нас! Вас приємно вразить якість виконання геодезичних вишукувань та ціна на них. Ми пропонуємо високоточні інженерно-геодезичні вишукування та будівельні вишукування – Львів та інші міста України.


Ваші відгуки та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення