Геологія та геодезія у Львові та області. Представництво ТОВ Геотоп.

Як замовити геодезичні послуги у Львові?

Культурна столиця України місто Львів та Львівська область розташовуються в зоні складного рельєфу. Тут зустрічаються разом три геологічні структури - Львівське нагір'я, пагорби Розточчя і Побузький низовини. При настільки різноманітною топографії регіону, освоєння земель в будівельних і сільськогосподарських цілях містить певну частку якої складності. Тим більше що більшість видів тутешніх ґрунтів в значній мірі схильні до процесів ерозії. Це пов'язано з тим, що неміцні осадові породи, що лежать на схилах, постійно перебувають під впливом рясних опадів, безлічі річок і струмків. Таким чином, ділянки землі, придатні для сільського господарства, необхідно тримати під геодезичним наглядом, щоб мати можливість вчасно зміцнити сповзають грунту, а будівлі і споруди потребують регулярного геодезичному моніторингу на предмет осідання грунту під підставою їх фундаментів. Ці та інші завдання вирішує геодезична фірма.

Як замовити геодезичні послуги у Львові?

Для чого потрібна геодезія?

Існує три основних сфери застосування геодезії: землевпорядкування, будівництво, моніторинг стану будівель і споруд. У кожній з них геодезія виконує певний комплекс геодезичних вимірювально-вишукувальних робіт, включаючи складання геодезичних графічних і технічних документів. Згідно з нормативними актами України, практично жоден вид використання земельних ресурсів, будівництва та експлуатації будівель не обходиться без укладення геодезичної служби.

 1. Геодезія ділянки для землеустрою

Землевпорядкування являє собою систему заходів, пов'язаних з питаннями оформлення права власності на ділянку землі і внесення інформації до Єдиного земельного кадастру. Для будь-яких юридичних дій з ділянкою землі потрібен точний план ділянки з чітким зазначенням його меж і координат поворотних точок. На плані ділянки також повинні бути позначені всі наявні на ділянці будівлі і споруди. Складання такого плану проводиться за допомогою комплексу геодезичних робіт. Для землеустрою геодезія ділянки виконує такі основні заходи:

 • геодезія для зйомки меж ділянки і прилеглої до нього території з зазначенням точних географічних координат для отримання кадастрового номера;
 • геодезія для більш поглибленої топографічної зйомки ділянки з відображенням перепадів висот і інших елементів рельєфу, будівель і споруд, а також ліній комунікацій та інших особливостей;
 • геодезія для межування (винос меж ділянки в натуру) - для наочного відображення задокументованих меж ділянки на місцевості у вигляді межових знаків.

Крім цього, геодезія ділянки включає в себе ще кілька видів геодезичних послуг для вирішення питань, пов'язаних із землеустроєм:

 • складання геодезичного плану ділянки для всіх видів операцій з нерухомістю (приватизація, спадок, купівля-продаж, оренда);
 • геодезична зйомка для уточнення меж ділянок, в тому числі для вирішення судових суперечок між їх власниками;
 • геодезична розбивка, об'єднання або перепланування земельних ділянок;
 • геодезична інвентаризація ділянки і зміна його призначення при зміні виду господарської діяльності.

Зазвичай, паралельно з геодезичними роботами, геодезична фірма також надає допомогу у вирішенні всіх юридичних і організаційних питаннях, пов'язаних із землеустроєм і геодезією ділянки.

 1. Геодезія ділянки під будівництво

Геодезія ділянки будівництва дозволяє отримати топографічну основу для зведення будівель і споруд, прокладки всіх видів комунікацій, будівництва водозабірних свердловин, малих архітектурних форм і пристрої ландшафтного дизайну. Дані, отримані при веденні геодезичних робіт, використовують при створенні проектно-будівельної документації та реєстрації в дозвільних державних органах та державної геодезичної службі.

Для складання плану будівництва, необхідно знати не тільки геодезичні особливості рельєфу місцевості, а й розташування на ньому вже наявних об'єктів будівництва та комунікацій. Геодезичні роботи необхідні також при підключенні будинків та інженерних споруд до ліній водопостачання, газу та електроенергії.

У складних геологічних умовах Львівської області геодезичні вишукування під будівництво рекомендовано проводити в комплексі з геологічними дослідженнями ділянки. Проектувальники і будівельники повинні мати уявлення про межі слабких грунтів та осипів, грунтових вод, близькості ярів, крутих схилів і інших геодезичних складнощі ділянки майбутнього будівництва.

 1. Геодезія будівель, що знаходяться в експлуатації

Будь-який вид споруди потребує періодичного геодезичної перевірки вертикального положення його несучих конструкцій. І чим слабкіша грунтову основу під фундаментом споруди, тим частіше потрібно проводити геодезичні вимірювання на предмет крену будівлі або можливого просідання всієї його конструкції щодо поверхні землі.

Порушення вертикального положення споруди або однієї з його частин загрожує появою тріщин в стінах, зміщенням перекриттів і сходових маршів, інших видів деформацій, і може привести навіть до повного руйнування будівель. Підстава під фундаментом може дати осадку під впливом наступних факторів:

 • наявність слабкого грунту в основі будівлі;
 • розмив породи підстави рясними опадами, ґрунтовими водами або проривом систем водопостачання і каналізації;
 • ведення поблизу будівельно-монтажних робіт;
 • різкі перепади температур і інші природні катаклізми;
 • зсувні процеси і землетрусу.

В умовах такого густонаселеного міста, як Львів, міські будівлі знаходяться під впливом постійних вібрацій від руху транспорту. В першу чергу небезпеки схильні старовинні архітектурні пам'ятки Львова. Виявлення будь-яких, навіть незначних, змін, що загрожують викликати пошкодження будівель, входить в завдання геодезії.

Обов'язковому регулярному геодезичного моніторингу підлягають усі громадські будівлі, промислові об'єкти та об'єкти, що представляють історичну і культурну цінність. Періодичність геодезичного моніторингу передбачено в проектній документації об'єкта будівництва і може змінюватися в залежності від появи різних зовнішніх впливів.

Види геодезичних вимірювань

Залежно від призначення, а також по окремих прохань замовника, геодезичні вимірювання проводять традиційними наземними методами, а також за допомогою аерофотозйомки.

Для наземної геодезичної зйомки використовують геодезичні прилади:

 • теодоліти;
 • нівеліри;
 • тахеометри;
 • светодальномери і інші.

Для геодезичної аерофотозйомки застосовують безпілотні літальні апарати, іменовані дронамі або квадрокоптера, оснащені сучасною цифровою і оптичної технікою для високоякісної геодезичної зйомки місцевості.

Види геодезичних вимірювань, в залежності від вимог і використовуваної апаратури, можуть бути малої точності (технічні), середньої точності і високоточні. Геодезичні вимірювання малої точності застосовні для отримання загального уявлення про геодезії ділянки, а високоточні геодезичні вимірювання необхідні для більш відповідальних проектів і геодезичних звітів.

Інші види застосування геодезії

Поряд з найбільш затребуваними в господарських цілях процесами, геодезичні вимірювання застосовуються в наступних напрямках:

 • картографії;
 • геологічній розвідці;
 • у військовій та оборонній галузях;
 • в створенні регіональної і глобальної геодезичної мережі;
 • навігації та багатьох інших областях людської життєдіяльності.

Таким чином, можна зробити висновок, що геодезія є однією з найважливіших складових народного господарства, без якої не обійтися - ні в промислових, ні в підприємницьких, ні навіть деколи в побутових цілях. Наша компанія пропонує весь спектр геодезичних послуг в місті Львів і Львівській області для приватних і юридичних осіб.


Ваші відгуки та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення