Геологія та геодезія у Львові та області. Представництво ТОВ Геотоп.

Геологічні дослідження: етапи, методи робіт, терміни і вартість

Геологічні вишукування є одними з основних складових підготовчих робіт для складання проекту по будівництву. Саме від них залежить якість майбутнього об'єкта, його міцність, функціональність і довговічність. Якщо потрібно побудувати дійсно якісний об'єкт, то геологічні вишукування для будівництва не є рекомендованим, а обов'язковою умовою, оскільки тільки з їх допомогою можна врахувати всі важливі особливості місцевості і об'єкта для складання грамотного проекту.

Геологічні дослідження: етапи, методи робіт, терміни і вартість

У яких випадках потрібно проводити геологічні вишукування?

Геологічні вишукування проводять в наступних випадках:

 • Будівництво житлових і нежитлових будівель. В даному випадку дослідження потрібні для того, щоб підібрати найбільш підходяще місце для розташування будівлі, тип фундаменту, врахувати вплив на об'єкт навколишніх будинків, які вже дали усадку, врахувати всі наявні негативні чинники і своєчасно підібрати дієві заходи для мінімізації їх впливу на майбутній об'єкт і т.д.
 • Будівництво доріг. Без проведення досліджень просто неможливо скласти грамотний проект, який забезпечить будівництво якісних доріг, здатних прослужити довгий час. При проведенні досліджень вивчають трасу пролягання, гідрологію ділянок, особливості грунту і т.д.
 • Монтаж інженерних комунікацій. Оскільки мережі пролягають на невеликій глибині, на них впливає грунт і рельєф місцевості. Прокладка інженерних мереж без вишукувань небезпечна не тільки тим, що самі мережі не зможуть прослужити довгий час, але і тим, що вони можуть завдати значної шкоди оточуючим об'єктам.

З яких етапів складаються геологічні вишукування?

Всі дослідження для будівництва, можна умовно розділити на такі етапи, як:

 1. Попередній.
 2. Польові роботи.
 3. Роботи в лабораторії.
 4. Камеральні роботи.

У процесі попереднього етапу відбувається обмін інформацією, компанія отримує від клієнта технічне завдання, прораховує вартість і становить план обов'язкових робіт, які потрібно провести в даному випадку. В ході цього етапу, найчастіше, відбувається спільне відвідування ділянки для визначення того, де саме можна розташувати бурову техніку, а так же, уточнюються всі інші важливі нюанси. Після цього складається і підписується договір на виконання робіт.

Під час польових робіт буряться свердловини для того, щоб вивчити літологію території, георазрез, структуру порід, умови залягання ґрунтів, і рівень підземних вод. Відбираються зразки ґрунтів і проб води для подальшого аналізу в лабораторії. Цей етап включає в себе і статичне зондування. Варто відзначити, що зондування здійснюється тільки тоді, коли воно було заздалегідь домовлено з клієнтом або в ситуаціях, коли потрібно провести експертизу технічного звіту.

В ході лабораторних робіт відбувається вивчення всіх взятих проб з метою визначення їх властивостей, хімічного змісту і рівня агресивності.

Протягом останнього етапу обробляються всі дані, отримані під час польових і лабораторних досліджень, після чого складається детальний звіт. В останньому вказується детальна інформація про умови і особливості досліджуваної території.

Як бачите самі, при будівництві дуже важлива геологія, пошуки якої дають можливість скласти детальне уявлення про ділянку.

Які дослідження проводяться?

Комплекс досліджень регламентується нормативною документацією, технічним завданням клієнта і затвердженої з останнім програмою робіт.

Незалежно від того про будівництво якого саме об'єкту йдеться, будь це будинок, дорога або прокладка інженерних мереж, спочатку вивчаються особливості грунту. Крім того, для отримання детальної інформації про стан ділянки, фахівці:

 • вивчають підземні води (рівень, хімічний склад і т.д.);
 • аналізують тип і властивості грунту, проводять випробування грунтів (включаючи зондування);
 • оцінюють ризики появи таких природних процесів, як зсуви і просадка ґрунту, а також їх вплив на об'єкт;
 • проводять огляд схилів на предмет ризику обвалів;
 • проводять дослідження води з ділянки в лабораторії.

Під час пошуків визначають ризики корозії, несучі здібності і деформації землі в різних місцях ділянки, найбільш оптимальне місце розташування для самого об'єкта і відповідне розташування інженерних мереж, а також зміна грунту по завершенню будівництва об'єкта.

До кого звертатися і скільки коштують послуги?

Як і в будь-який інший ситуації, якщо ви хочете отримати якісну послугу, потрібно звертатися до кваліфікованих фахівців. Саме такі фахівці працюють в компанії Геотоп, звернувшись до них ви будете впевнені у високій якості роботи, так як вони мають не тільки потрібні навички, а й досвід роботи.

Вартість геологічних вишукувань безпосередньо залежить від обширного ряду факторів. До найбільш важливим з них потрібно віднести:

 1. термін виконання;
 2. пора року;
 3. обсяг і методи робіт, які потрібно застосовувати;
 4. необхідність у використанні спец обладнання;
 5. особливості земельної ділянки та конструкції майбутнього об'єкта;
 6. потреба в експертизі після дослідження.

Терміни проведення геологічних вишукувань, як і ціна залежать від багатьох змінних і розраховуються індивідуально. При розрахунку враховують цілі, які переслідують геологічні вишукування, особливості місцевості і об'єкта.


Ваші відгуки та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення