Геологія та геодезія у Львові та області. Представництво ТОВ Геотоп.

Проведення геологічних робіт у Львові

Кожен досвідчений забудовник знає, що геологічне дослідження ділянки будівництва - це основний етап передпроектних робіт. Тільки після проведення геологічних робіт можна точно з'ясувати, чи придатний дану ділянку для зведення того чи іншого об'єкта і чи є якісь обмеження по будівництву.

Геологія Львова досить складна і неоднорідна. Крім того, з кожним роком кількість побудованих будівель і їх поверховість зростає. До всіх будівель і споруд проводяться інженерні комунікації. Також не варто скидати з рахунків і застаріле обладнання міських мереж, при поломці якого регулярно відбуваються пориви і провали. Все це створює додаткове навантаження на геологічну обстановку і унеможливлює будівництво об'єктів без проведення інженерно-геологічних вишукувань.

Що досліджує геологія на ділянці будівельних робіт

Об'єктом вивчення є гірські породи, які формують основу для майбутніх будівель. В інженерній геології для цього об'єкту існує спеціальний термін - грунт. Грунт - багатокомпонентна система, на яку впливає інженерна діяльність людини. Іншими словами, грунт - це товща порід, яка взаємодіє з будівлями і спорудами. В інженерній геології виділяють скельні і нескельні грунти.

 • Скельні ґрунти - відкладення, найчастіше, осадових і вивержених порід (вапняки, граніти і т.д.), що зустрічаються у вигляді суцільного масиву або окремих тріщинуватих куль. Таким грунтам відповідає висока щільність, водостійкість і вони будуть міцною основою для будь-якого роду споруд.
 • Нескельні грунти - великоуламкові, піщані і глинисті грунти. Крупноуламкові грунти (щебінь, гравій, галька) - фрагменти, які утворилися в результаті руйнування скельних грунтів, з діаметром частинок не більше 2 мм. Вони поступаються за міцністю скельним грунтам. Якщо великоуламкові грунти не вступають в реакцію з підземними водами, то вони також вважаються надійною основою для будівель.

Яка небезпека ховається в грунтах нашого міста

Геологія урбанізованих територій завжди дуже специфічна через активну діяльність людини. Однак, у Львові сама природа підготувала деякі негативні «сюрпризи» для будівництва. До таких «сюрпризів» відносять:

 • лісові ґрунти

Під впливом тяжкості споруди і великої кількості вологи такі грунти можуть просідати. При просадках структурні зв'язки таких грунтів порушуються, і вони, в буквальному сенсі, видавлюються з-під підошви фундаменту. Несуча здатність підстави істотно зменшується.

 • Грунти з вмістом глинистої фракції

Зустрічаються досить часто і становлять певну складність в процесі зведення. Глина є відмінним водоутримувачем, добре вбирає воду і це несе небезпеку в зимову пору року. Затримуючись, вода замерзає і збільшується в об'ємі. Таким чином, фундамент «видавлюється», а при розморожуванні «затягується» назад в товщу грунтів. Ще при контакті з водою глинисті грунти можуть переходити в поточний стан, що також вкрай негативно впливає на несучу здатність підстави.

Всі ці процеси викликають зниження несучої здатності підошви і, як наслідок, нерівномірні деформації. Вони можуть проявлятися в перегині несучих конструкцій, вигині арматури, перекосі дверних прорізів, віконних рам і т.п.

Геологія будь-якої ділянки унікальна, тому для кожного випадку потрібно обов'язково проводити геологічні роботи по запобіганню вищевказаних процесів.

Як можна поліпшити геологічні умови ділянки

Для запобігання негативних інженерно-геологічних процесів завжди можна провести спеціальні заходи. Наші висококваліфіковані фахівці мають солідний досвід в їх здійсненні в найскладніших природних умовах.

Заради прикладу можна взяти той самий лісовий грунт. Здавалося б, хіба реально щось побудувати на такому складному ділянці? Відповідь проста: так, але дотримуючись усіх правил. Для підвищення міцності лісових грунтів ми можемо використовувати методично різні варіанти:

 • Силікатизація лісових грунтів. Один з найбільш перевірених способів запобігання осідань. Для цього в грунт під фундаментом вводиться хімічний розчин. Недоліки: висока ціна і складність виконання.
 • Термозакріплення грунтів. Простою мовою, спікання ґрунтів розпеченим потоком газів. Підстава міцнішає і стійкіше до вологи. Метод застосовується обмежено: викликає рясне хімічне забруднення грунтів.
 • Штучне насичення грунтів водою. Викликає спровоковане просідання масиву грунту і подальшу його стабілізацію. Однак, існує ризик замочування ґрунтів основ сусідніх споруд.
 • Набивання паль в грунти. Досить ефективний метод, але при забиванні викликаються динамічні коливання, що негативно впливає на сусідні об'єкти і навколишнє середовище в цілому.
 • Механічне трамбування ґрунтів. Виконується до певної глибини, негативний вплив схоже з попереднім способом.

Все це дає зрозуміти, що будувати можна практично все і практично скрізь. Природні умови завжди різні, але один принцип завжди незмінний - залучати до робіт потрібно тільки виняткових професіоналів, які знайдуть оптимальне рішення для Вашого конкретного випадку.

Як слід проводити геологічні роботи

Для комплексного аналізу геологічних умов ділянки обов'язково застосовується стандартизована процедура отримання та обробки інформації:

 1. Вивчення архівних даних, які пов'язані з дослідженням ділянки в минулому
 2. Виявлення підземних систем комунікацій
 3. Буріння свердловин, відбір проб води та зразків грунту
 4. Польове вивчення грунту (статичне зондування, випробування штампом)
 5. Аналіз складу і особливостей підземних вод і грунту в лабораторних умовах
 6. Камеральна обробка даних
 7. Моделювання змін природного середовища

Що отримуємо в результаті геологічного дослідження

На основі проведених досліджень формується технічний звіт, де в повній мірі відображаються результати всіх видів робіт. Звіт ділиться на три частини:

 1. Пояснювальна записка.

У ній міститься інформація про фізико-географічні, геоморфологічні, гідрогеологічні та інженерно-геологічні умови ділянки робіт. В останньому розділі представляються нормативні та розрахункові значення характеристик міцності і деформаційних характеристик грунтів.

 1. Текстові вкладення.

До цієї частини входять таблиці та інформація для проектувальників і забудовників з необхідними показниками грунтів.

 1. Графічні вкладення.

Сюди входять інженерно-геологічні розрізи і колонки свердловин.

У звіті будуть надані необхідні висновки і рекомендації для подальшого проектування.

Чому саме наші експерти

Нам відомо, що для кожного замовника має велике значення виконання обіцянок, пов'язаних з часом проведення робіт, їх якістю та ціною. Ми здатні забезпечити Вам вигідні умови співпраці і зробимо все, щоб Ваш об'єкт експлуатувався якісно і за призначенням. Робота фахівців буде організована з урахуванням Ваших побажань.


Ваші відгуки та запитання:


Євген
Доброго дня! Хочу дізнатися вартість проведення геології під будівництво приватного будинку біля м. Львів. Поясніть будь-ласка як проходить цей процесс, що входить у вартість і т.д. Дякую.
Геотоп Львів
Доброго дня, Євген. Вартість проведення геологічних робіт перед будівництвом орієнтовно складає 8000 грн. У вартість входить:
1. Польові дослідження грунтів: проведення буріння 2-3 сведловин по 6-8 метрів, відбір монолітів і проб ґрунтів та води для лабораторних досліджень
2. Лабораторних дослідження: дослідження фізичних, механічних і хімічних властивостей грунту
3. Камеральна обробка включає вивчення: інженерно-геологічних умов і властивостей ґрунтів.
По закінченню робіт Ви отримаєте геологічний звіт. Термін надання звіту - 3 тижні. 

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення