Геологія та геодезія у Львові та області. Представництво ТОВ Геотоп.

Викопіювання з топографо-геодезичного плану: як отримати?

Як тільки ми звертаємося до місцевих органів управління за дозволом використовувати свою земельну ділянку в тих або інших цілях, ми чуємо слово «викопіювання». З точки зору тлумачного словника, «викопіювання» означає скопійоване частина загального креслення або карти. З точки зору землевпорядних або дозвільних органів, «викопіровка» означає документ, оформлений у вигляді графічного плану ділянки, на якому планується ведення господарської діяльності або операції з нерухомістю, виконаний в певному масштабі і містить в собі певний набір інформації.

Існує два види викопіювання:

 • викопіювання з кадастрового плану, на якій вказано лише загальне розташування ділянки;
 • викопіювання з топографо-геодезичного плану, що містить в собі детальну інформацію про всі об'єкти ділянки, включаючи особливості рельєфу, наявність найближчій інфраструктури і комунікацій.

У першому випадку викопіювання використовується найчастіше для операцій із земельною нерухомістю, якщо на ній відсутні будь-які будови, що мають відношення до даної операції. Другий варіант викопіювання застосовується для всіх інших видів використання земельної ділянки: житлово-комунального, виробничого, сільськогосподарського і так далі. Області застосування другого варіанту викопіювання заслуговують окремого розгляду.

Як отримати викопіювання з топографо-геодезичного плану?

Що таке викопіювання з топографо-геодезичного плану?

Перш за все, необхідно розуміти, що являє собою топографічний план ділянки. Це графічне відображення результатів геодезичних досліджень на місцевості, проведених з метою отримання даних про її рельєфі і об'єктах господарської діяльності. Залежно від змісту, топографічні плани можуть бути двох видів:

 • універсальні плани - застосовуються для будь-яких видів діяльності;
 • спеціальні плани - призначені для узконаправленного застосування.

Універсальні топографічні плани широко використовуються і містять загальну інформацію про об'єкти, що характеризують дану місцевість, а спеціальні плани акцентують увагу на тих чи інших об'єктах, необхідних для виконання вузького кола завдань. Такі плани зазвичай виконуються в процесі геодезичних вишукувань під замовлення.

Існує і таке поняття в геодезії як ситуаційний план ділянки. Це той же топографічний план ділянки землі, але включає в себе найближче оточення, важливе для його цілеспрямованого використання. Найбільш важливими елементами оточення ділянки є найближчі населені пункти, елементи інфраструктури, лінії дорожнього сполучення і комунікацій, джерела водопостачання та інше. Ситуаційний план може бути складений на основі вже готового ділянки місцевості або складений окремо за допомогою геодезичних вишукувань на ділянці.

Скопійована і задокументована за всіма правилами частина топографо-геодезічекого плану є ситуаційним планом, що має назву «викопріровка». Викопіювання повинна містити не тільки всю інформацію генерального плану, а й може бути доповнена тими чи іншими елементами, необхідними для виконання поставленого завдання, заради якої і створюється викопіювання території.

Застосування викопіювання ділянки

Викопіювання ділянки має широкий спектр застосування, але найчастіше її призначення полягає в наступному:

 1. Викопіювання для підключення до комунальних мереж.

Щоб підключити споруди або обладнання на ділянці до мереж водопостачання, газифікації та електроенергії, місцеві комунальні структури вимагають надати викопіювання ділянки із зазначенням найближчих ліній комунікацій, електропідстанцій, водонапірних веж, насосів, підземних комунікацій та інших елементів мереж. Це робиться для того, щоб оцінити можливість і вартість підключення ділянки до комунальних послуг.

 1. Викопіювання для створення проектної документації.

Для того, щоб звести будівлю, архітектурний комплекс або інженерна споруда, необхідно мати уявлення про топографію місцевості і вже наявних об'єктах будівництва на даній ділянці забудови. Викопіювання ділянки з усіма необхідними елементами є основоположним документом для інженерів-проектувальників і інформаційною платформою для майбутніх будівельних робіт.

 1. Викопіювання для отримання дозволу на ведення господарської діяльності.

Перш ніж почати будь-який вид господарської діяльності на ділянці землі, необхідно отримати дозвіл від державних органів, що відповідають за ту чи іншу область господарювання. Щоб дати дозвіл на сільськогосподарські роботи, будівництво житлових і промислових будівель, створення складської території та інших видів використання земельних ресурсів, державний службовець повинен розуміти структуру - як самої ділянки, так і навколишнього його території. Дану інформацію він може отримати лише з викопіювання ділянки. Якщо на викопіюванні ділянки є елементи, що перешкоджають веденню того чи іншого виду господарської діяльності, то службовець не видасть дозвіл на ведення цих робіт на даній ділянці землі. Прикладами можуть служити:

 • заборона на розміщення промислових комплексів і звалищ поблизу заповідних зон і житлових мікрорайонів;
 • заборона на зведення будівель певної висоти в зазначеному районі;
 • заборона на створення іригаційних систем на території з проблемним водним балансом і багато іншого.

Всі елементи, позначені на викопіровальном плані, мають вирішальне значення при винесенні дозволу на ведення господарської діяльності, що впливає на навколишнє ділянку середовище проживання.

 1. Викопіювання для оформлення дозвільних документів на будівництво в відділі архітектури.

Найскладнішим питанням будівництва в межах міста є отримання дозволу в міському відділі архітектури. І найскладніше отримати цей дозвіл в такому великому культурному центрі як Львів. Збереження архітектурного образу Львова є пріоритетним завданням міського відділу архітектури, тому будь-які спроби вести сучасну забудову поруч з будівлями, що представляють культурне надбання, присікаються в корені. Ситуаційний план ділянки забудови у вигляді викопіювання дає спеціалісту відділу архітектури підставу для видачі дозволу на будівництво або його заборони.

Перелік документів для отримання викопіювання ділянки

Викопіювання ділянки є офіційним державним актом, що видається приватним та юридичним особам на підставі наступних документів:

 • Виписка з Єдиного Державного реєстру прав на нерухомість;
 • паспорт та ідентифікаційний код приватної особи або представника юридичної особи плюс довіреність;
 • документи на право власності на ділянку;
 • виписка з кадастрової служби.

Список документів для викопіювання може бути доповнений в залежності від ситуації або особливих вимог у даній адміністративній одиниці.

Куди звертатися за отриманням викопіювання ділянки?

Отримати викопіювання можна в місцевих органах архітектури або звернувшись за послугами до геодезичної компанії, що має дозвіл на оформлення викопіювання в приватному порядку.

Наша компанія надає послуги викопіювання ділянки та інші види геодезичних та геологічних послуг у Львові на підставі ліцензії державного зразка. Ми проводимо точну викопіювання ділянки за доступними цінами відповідно до геодезичним нормами, а також виконуємо ряд супутніх викопіюванні послуг:

 • складання викопіювання в заданому масштабі;
 • робота з архівами топографо-геодезичних креслень;
 • проведення актуальних геодезичних зйомок на місцевості з метою поновлення відомостей для викопіювання;
 • складання ситуаційних планів та викопіювання згідно з індивідуальними вимогами замовника;
 • допомога в отриманні дозвільних документів.

Діяльність нашої компанії у Львові та у всіх регіонах України користується заслуженою довірою


Ваші відгуки та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення